Tarvanpää Selts ja Rakvere Kultuurikeskus kutsuvad sel aastal tähistama Rahvusvahelist Tantsupäeva hoopis teistmoodi kui varem. Esmaspäeval, 29. aprillil kell 17.30 toimub Rakvere  Keskväljakul FLASHMOB.

Flashmob on selline aktsioon, kus näiliselt võõrad inimesed on sattunud  ühte kohta, teevad seal lühikese, näiliselt tavatu ja isegi mõttetu etteaste  ja siis lahkuvad sündmuskohalt, igaüks omas suunas, nagu midagi erilist polekski olnudki.

Paar näidet kodumaalt ja kaugemalt:

http://www.youtube.com/watch?v=e0Ur6QpegyY

http://www.youtube.com/watch?v=bQLCZOG202k

Meie  flashmob näeb välja järgmine:

Tantsime eesti rahvatantsu KÄGARA, mis on väga lihtne tants – põhimõtteliselt on see juhttantsija järgi ketis jooksmine.

Esmaspäeva, 29. aprilli õhtul täpselt kell 17.30 hakkab Keskväljakul mängima Kägara muusika – Peep mängib saksofonil ja Vallo tuubal  ning umbes kuus juhttantsijat, kelle tunned ära selle  järgi, et nad kannavad kaabut. Juhttantsijad  hakkavad enda järel vedama  inimestest ketti tehes  kõverikke ja spiraale  jms.

Sinu ülesanne  on  teha  kella  17.30 ajal Keskväljakule asja – saa kokku sõbrannaga, istu pingil ja naudi värsket õhku või loe lehte, seisa ja  vaata pilvitut taevast vms, väldi suurtes gruppides olemist ja  rühmakaaslastega suhtlemast. Kui kuuled muusikat ja näed kaabuga juhttantsijat sinu läheduses jooksvat, siis haagi ennast sappa ja lihtsalt jookse kaasa.  Aktsioon lõppeb siis, kui oleme moodustanud ühe suure sõõri. See on märguandeks muusikutele, kes lõpetavad mängimise.  Pärast seda võta suund kodu või poe poole, jaluta või rutta väljakult ära, istu pingile, suhtle sõpradega  –  kõik jätkub seal, kus mõni viiv tagasi olid – oli see uni, unistus või reaalsus?

Arvatavasti esimene  flashmob  Rakveres  filmitakse  ning  laaditakse  üles youtube’i.

Kui miskit jääb arusaamatuks, siis küsi julgelt!

Ingrid
ingrid.parnamae@gmail.com
56 644 343

Mall
mall.jarvela@gmail.com
56 648 798